ترفندهای بازی فری فایر

بازی های سبک بتل رویال دارای نکات و ترفندهای مشابهی هستند. از مکان فرود گرفته تا کمین کردن و غیره، که برای آشنایی با این نکات می توانید به پست ترفندهای عمومی بازی پابجی سر بزنید. دقت داشته داشته باشید رعایت نکات عمومی این بازی ها پیش زمینه ترفندهای حرفه ای آنهاست.

بیشتر به ترفند های اختصاصی فری فایر میپردازیم

بهترین ترفندهای بازی فری فایر free fire

در بازی فری فایر لوت کردن در فضای باز ممنوع

جمع‌آوری وسایل مورد نیاز مانند اسلحه در بازی فری فایر یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید به صورت سریع در همان ابتدای بازی صورت گیرد. با مرور زمان و کشتن دشمنان برای این که بتوانید از لوت پلیرهای دیگر بهره‌مند شوید، نباید در فضای باز یا به اصطلاح اپن فیلد قرار گیرید.

فضاهای اپن فیلد به فضاهایی گفته می‌شود که شما بدون کاور در منطقه هستید که تقریبا از تمامی جهات قابل رویت می‌باشد. در این صورت شما در فضای باز هستید که به راحتی پلیرهای دیگر می‌توانند شما را مشاهده کنند و به سمت‌تان شلیک کنند. بنابراین برای این که به یک هدف آسان برای کشتن تبدیل نشوید، همواره از مسیرهایی حرکت کنید که در زاویه دید برتری نسبت به رقبای خود قرار گیرید.

در نشانه‌گیری مهارت کسب کنید.

دقت و مهارت در نشانه‌گیری یکی از مهمترین نکات بازی فری فایر است. اگر در هدف‌گیری مشکل دارید و خوب عمل نمی‌کنید، توصیه می‌کنیم از دقت نشانه‌گیری پیش‌فرض (چه با میدان دید و چه بدون آن) در بازی استفاده کنید. به کمک آن، شلیک‌های درست‌تری خواهید داشت.

مراحل یک شلیک اتومات به سر: دولا شوید، دوربین را تنظیم کنید، بزرگنمایی کنید، کمی بیشتر خم شوید و سپس شلیک کنید. این فیچر موجود در بازی، مشابه فیچر Aim-Assist در بازی پی‌یوبی‌جی موبایل عمل می‌کند.

تک‌تیراندازی، نشانه‌گیری شما را تقویت می‌کند.

یکی از راه‌های دیگر برای بهبود وضعیت هدف‌گیری، یادگرفتن کار با اسلحه تک‌تیرانداز است. یک تک‌تیرانداز اگرچه با ریسک نداشتن هم‌تیمی مواجه است، اما می‌تواند از فاصله قابل‌توجهی، بدون درگیری مستقیم با دشمنان، آن‌ها را از سر راه بردارد و بازی را به نفع خود تمام کند. اسلحه‌ای با عنوان «یک شلیک، یک کشته» در بازی وجود دارد که اتفاقا استفاده از آن چندان راحت نیست و تمرین بسیاری می‌طلبد. با بازی در مود سولو از یک اسلحه تک‌تیرانداز با الحاقات مناسب استفاده کنید و ساعتی را به تقویت شرایط خود در هدف و نشانه‌گیری اختصاص دهید.

فعال کردن قابلیت Default aim precision

در صورتی که جزو گیمیرهایی هستید که در بازی فری فایر نشانه‌گیری ضعیفی دارند، حتما باید قابلیت Default aim precision خود را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه در بخش تنظیمات ( معمولا به صورت خودکار فعال است) می‌توانید نشانه خود را بهتر بر روی دیگر پلیرها قرار دهید. البته پیشنهاد می‌شود که بازی کردن را بدون قابلیت Default aim precision تست کنید تا در میان تاپ پلیرهای دنیا قرار گیرید.

نحوه حرکت کردن (پایه‌ای‌ترین ترفند فری فایر)

شاید به نظر بیاید که نحوه حرکت کردن در بازی یک ترفند حساب نمی شود!! درست است، اما در بازی فری فایر جایگاه ویژه ای دارد! یکی از اساسی ترین ترفندهای بازی فری فایر همین ترفند است. در بازی های دیگر سبک بتل رویال هنگام درگیری یا مورد هدف قرار گرفته شدن، حرکت به صورت زیگزاگ یا جست و گریز می تواند جان شما را نجات دهد. در بازی فری فایر حدالامکان سعی کنید از راه رفتن روی یک خط پرهیز کنید.

به دلیل ذات درگیرانه این بازی، تعداد درگیری ها در بازی فری فایر بسیار بالاست و هر آن احتمال دارد مورد هدف قرار گرفته شوید. پس حرکت مستقیم حتی در مواقع عادی نیز برای شما دردسر ساز خواهد شد.

نکته: احتمال کشته شده (مخصوصا هدشات) شما در بازی فری فایر بیشتر از سایر بازی هاست. اولا تعداد بوت ها در این بازی بسیار کم است و ثانیا از همان ابتدا شاید با بازیکن های حرفه ای طرف شوید، پس سعی کنید از حرکات پرشی یا زیگزاگ هنگام دویدن استفاده کنید.

استفاده از دیوار گلو (GLOO WALL) در بازی

دیوار gloo یکی از امکانات منحصر به فرد بازی فری فایر است. شما با استفاده از این امکان، می‌توانید یک سپر دفاعی برای خود بسازید. ترفند بازی فری فایر در این بخش استفاده مناسب از این دیوار است. ساخت دیوار هنگام درگیری یکی از واجبات بازی است و هر بازیکن حرفه ای از این دیوارها استفاده می‌کند. مهمترین نکته بازی فری فایر استفاده حرفه ای از این دیوار هنگام نیاز به خشاب گذاری، استفاده از کیت سلامتی، فرار از تیررس و جلوگیری از ورود بازیکنان به یک محل است.

نکته: دقت داشته باشید تمامی دیوارهای ساخته شده توسط شما یا دشمن، تنها با یک نارنجک از بین خواهند رفت پس دشمن خود را سورپرایز کنید و خودتان هوشیار باشید.

 

بمب گذاری در انتهای زیپ لاین ها

زیپ لاین ها یا همان سیم های ارتباطی، یکی از امکانات بازی فری فایر هستند که شما را از یک منطقه یا قسمت به قسمتی دیگر منتقل می کنند. طبیعتا از این امکان بازی تا بحال خیلی استفاده کرده اید. اما ترفند بازی فری فایر در مورد زیپ لاین ها می تواند به شما در افزایش تعداد کیل نیز کمک کند.

این ترفند از ترفندهای فری فایر بسیار ساده و البته بسیار حرفه ای است. کاری که شما می کنید این است، اگر در ابتدای زیپ لاین هستید سوار آن بشوید تا به انتهای آن برسید، سپس در انتها خط و دقیقا در بین دو ستون زیپ لاین یک بمب کار بگذارید و همین!! مطمئن باشید در این راند شما یک کیل بدست خواهید آورد!!

بسیاری از بازیکنان مخصوصا در لحظات پایانی بازی که منطقه امن بسیار کوچک شده، دست و پای خود را گم می کنند و بدون توجه به خطرات محیط سعی در استفاده از تمامی امکانات برای رسیدن به منطقه امن دارند. ترفند شما در این مواقع آنها را سورپرایز خواهد کرد.

نکته: در هنگام بازی خودتان هم با این امر توجه کنید تا به تله نیافتید. کافی است کمی زودتر از زیپ لاین پایین بیافتید. چون اکثر بازیکنهای حرفه ای، بمب را بین دو ستون انتها قرار می دهند.

استفاده از برج های اسنایپر

در بازی فری فایر تعداد زیادی برج وجود دارد که مکان مناسبی برای کمین و تیر اندازی است. مخصوصا بازیکنان تک تیر انداز در بازی فری فایر خیلی زیاد از این برج ها استفاده می کنند. استفاده صحیح از این برجها یکی از مهترین ترفندهای بازی فری فایر است. ممکن است برخی از بازیکنان دیگر پیش از این که شما به بالای برج رسیده و در آنجا کمین کرده باشند. در چنین حالتی به شما توصیه می کنم که از نارنجک ها استفاده کنید زیرا، با این روش اولا آنها را از بازی خارج می کنید و ثانیا اگر تله ای کار گذاشته شده، نارنجک آنها را نیز از بین خواهد برد.

از دیگر نکات مهم تاور اسنایپر بازی فری فایر این است که در ابتدا خیلی دقیق برج را بررسی کنید چرا که همیشه چندین سوراخ بر روی دیواره های برج وجود دارد که شما می‌توانید از این سوراخ ها جهت شلیک استفاده کنید تا دشمنان دید کمتری به شما داشته باشند و شناسایی شما سخت تر می‌شود.

نکته: شما می توانید با استفاده از بمب پله برج را تله گذاری تا از پشت سر خود اطمینان خاطر داشته باشید …

استفاده از شخصیت مناسب با سبک بازی از مهترین ترفندهای فری فایر

 یکی از اختصاصی ترین ترفندهای بازی فری فایر استفاده از شخصیت مناسب است که فقط در این بازی وجود دارد.

متناسب با سبک بازی خود شخصیتی را انتخاب کنید که قدرت بازی شما را تقویت می‌کند. دو شخصیت ابتدایی امتیاز ویژه‌ای به شما نمی‌دهند، اما سایر شخصیت‌ها ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. در ادامه ویژگی های شخصیت های مختلف بازی را ذکر می‌کنیم تا متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کنید.

Andrew (اندرو) – قدرت دوام جلیقه ضد گلوله را در هنگام تیر خوردن از حد عادی جلیقه بیشتر می‌کند.
Ford (فورد) – کاهش ۴ درصدی آسیب وارده در بخش‌های خارج از منطقه امن ( وقتی پشت safe zoon در منطقه آبی باشد جون کمتری از او کم می‌شود)
Kelly (کلی)– افزایش یک درصدی سرعت دویدن شما نسبت به حالت معمولی
Kla (کیلا)– افزایش آسیب حملات با دست خالی و بدون سلاح به میزان ۱۰۰٪ ( با دست خالی با این شخصیت درگیر نشوید!!)
Nikita (نیکیتا)– افزایش ۴ درصدی سرعت تعویض خشاب سلاح‌های خودکار (Submachine)
Maxim (ماکسیم)– دو درصد افزایش سرعت در استفاده از جعبه کمک‌های اولیه و خوردن غذا
Misha (میشا)– افزایش دو درصدی سرعت رانندگی
Olivia (اولیویا)– افزایش ۶ درصدی انرژی بازیکنانی که مداوا می‌کنید

مدیریت فضای کوله پشتی

یکی از مهم ترین ترفندهای بازی Free Fire که اکثرا بازیکنان به آن بی توجه هستند این است که کوله پشتی خود را در طول بازی مدیریت کنید. در طول بازی شما تجهیزات و سلاح های متفاوتی را پیدا می کنید که آن ها را باید در کوله پشتی خود نگهداری کنید. از طرفی نیز باید حدود نیمی از کوله پشتی نیز خالی باشد تا برای سلاح های جدید تر فضای کافی باشد. پس پیشنهاد می کنیم که سلاح ها و تجهیزات قدیمی خود را هنگامی که در محلی امن هستید حذف کنید.

این ترفند بازی فری فایر زمانی ارزش خود را نشان می دهد که شما مجبور به برداشتن تجهیزات از یک محل و فرار سریع هستید.

تا جای ممکن به دنبال بیشترین مقدار EP باشید

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد بازی فری فایر، مکانیک EP است که یک‌جور نوار در کنار نوار سلامتی یا HP به حساب می‌آید. در غایی‌ترین حالت، وقتی بخشی از سلامتی خود را از دست می‌دهید، نوار EP نیز به آرامی خالی می‌شود و پر کردن HP را در زمانی که به آن نیاز دارید سرعت می‌دهد. این راهی عالی برای نجات دادن جان خودتان در نبردهای دشوار است، اما موضوع زمانی دشوار می‌شود که بدانیم بازیکنان لزوما به صورت پیش‌فرض قادر به پر کردن نوار EP نیستند.

در عوض، با انجام دادن کارهای مشخصی مانند ماندن در کمپ‌فایرها است که می‌توان EP به دست آورد. بنابریان پیش از اینکه عمیقا وارد نقاط امن نقشه شوید باید این موضوع را مد نظر داشته باشید. با پر نگه داشتن نوار EP یا پر نگه داشتن بخش اعظمی از آن، می‌توانید جان خود را در شرایطی طاقت‌فرسا که آیتمی هم برای هیل کردن نمی‌یابید را تسهیل کنید.

استفاده از حیوانات بازی فری فایر و ویژگی هایشان

اگر شما مدت زیادی است که از گیمرهای بازی فری فایر هستید قطعا متوجه شده اید که در هر آپدیت مجموعه ای از آپشن ها و خصوصیات جدید به حیوانات بازی فری فایر اضافه می‌شود. پس داشتن شناخت کافی در مورد هر یک از این حیوانات، به شما در انتخاب پت free fire کمک شایانی می کند. بدیهی است شما باید تمامی ویژگی های حیوان خود را شناخته و سپس آن را انتخاب کنید تا با مهارت، بیشترین بهره را از آن ببرید.

 تمامی حیوانات محبوب و خاص بازی :

پرنده بازی فری فایر <Falco>

حیوان پزشک بازی فری فایر <Ottero>

محبوب ترین حیوانات بازی فری فایر poring
زره شما در بازی <Poring>

کمک های اولیه در بازی <Spirit Fox>

<Shiba> رادار قارچ

<Kitty> بانمک‌ترین حیوان بازی فری فایر

<Mechanical Pup> سگ مکانیکی

<Night Panther> جعبه ابزار شما

<Detective Panda> پاندای کارگاه همراه وفادار شما

<Baboon> میمون غول آسا

<Mr. Waggor’s> آقای واگور حفاظ

<Robo> ارتقا دیوار گلو

جدیدترین حیوان بازی فری فایر <Rockie> بهبود زمان آرامش

نکات دیگر در بازی :

در هنگام بازی کردن از کنار قارچ ها نگذرید اگر سر راهتان به قارچ ها برخوردید سریع آنها را جمع آوری کنید چون این قارچ ها شانس شما را برای برنده شده و زنده ماندن در بازی چند برابر می کند
اسلحه های بازی را متناسب با شرایطی که در آن قرار دارید انتخاب کنید.
اگر بازیکنی را در مکانی تنگ گرفتار کرده اید مثلا در راه پله یا اتاقی تنگ، حتما از نارنچک ها استفاده کنید و از این موقعیت استفاده بهینه کنید.
در هر بازی هیچ چیز مثل تمرین و کسب تجربه در حرفه ای شدن شما موثر نخواهد بود. پس با تمرین، تجربه کسب کنید و از این تجربه برای نفر اول شدن استفاده کنید.

فری فایر از جذابترین و محبوبترین بازی های سبک اکشن و بقا می باشد. این بازی تا بدین لحظه میلیون ها بار توسط پلیرهای از گوگل پلی دانلود شده که نشان محبوبیت بالای آن دارد و اگر از طرفداران بازی های اکشن و بقا هستید حتما از این بازی با استفاده از سرویس کاهش پینگ فراپینگ  لذت خواهید برد. در Gerana Free Fire شما به همراه تعداد دیگری از پلیرها که می توانند از هر نقطه ای از دنیا باشند در جزیره ای فرود خواهید آمد و پس از فرود تنها یک چیز الویت شما خواهد بود و جان سالم به در بردن از این جزیره و زنده ماندن است و تنها راه برای رسیدن به این هدف کشتن دیگران و دفاع از خود می باشد.

با فراپینگ فری فایر را با پینگ خوب بازی کنیم . کاهش پینگ فری فایر